Wycenę wykonujemy w 48h. Staramy się jak to tylko możliwe, żeby terminy realizacji były jak najkrótsze i jak najbardziej dopasowane do oczekiwań klientów i ich zobowiązań wobec pozostałych wykonawców.
Rekuperator to urządzenie, które pozwala zmniejszyć straty ciepła wynikające z wentylacji pomieszczeń, z czego zazwyczaj wynikają wysokie koszty ogrzewania. Zasada działania rekuperatora jest taka, że ogrzewa on świeże powietrze napływające do domu ciepłem powietrza wywiewanego z domu. Inaczej mówiąc – rekuperator odzyskuje ciepło z wentylacji.

Zależy to od klasy energetycznej budynku. Będzie to od 20 do nawet 60-70% kosztów ogrzewania. Im budynek będzie bardziej energooszczędny, tym procentowo więcej zaoszczędzimy montując system rekuperacyjny. Można też przyjąć, że zaoszczędzimy nie mniej niż 30 kWh/m2 całkowitej powierzchni ogrzewanej budynku rocznie.

Tak,  na etapie budowy domu możemy wykonać samą instalację, a rekuperator zakupić i zamontować w dowolnym czasie.

Klimatyzator działa na takiej samej zasadzie jak lodówka domowa. W skład klimatyzatora wchodzą następujące elementy: dwa wymienniki ciepła, czyli parownik zainstalowany wewnątrz, skraplacz zainstalowany na zewnątrz, wentylatory zainstalowane na wymiennikach ciepła, sprężarka oraz element rozprężny. Czynnik termodynamiczny (roboczy – czynnik chłodniczy np. R410A/R 32) przepływa przez parownik odbierając ciepło z pomieszczenia natomiast w skraplaczu oddaje ciepło do otoczenia. Sprężarka i element rozprężny umożliwiającą krążenie czynnika i przejście czynnika roboczego w fazę ciekłą lub gazową. Wentylatory zainstalowane na parowniku i skraplaczu wymuszają przepływ powietrza przez te wymienniki ciepła zwiększając proces wymiany ciepła.

Na  wydajność klimatyzatora mają wpływ następujące cechy parametry pomieszczenia: długość jego ścian zewnętrznych i wewnętrznych, powierzchnia okien na poszczególnych ścianach (w zależności od kierunku stron świata i liczby i wielkości szyb w oknach), rodzaj zamontowanych żaluzji (czy są wewnętrzne, czy zewnętrzne), czy są zamontowane na oknach folie odbijające światło (ograniczające ilość wpadającego przez okna ciepła), izolacja termiczna w podłodze i stropie nad pomieszczeniem i nad sufitem, usytuowanie pomieszczenia (na parterze, piętrze, czy na poddaszu), sąsiedztwo (obok, pod lub nad nim) pomieszczeń klimatyzowanych, a także rodzaj i liczba punktów świetlnych, które są źródłami ciepła, zyski ciepła od urządzeń, które podwyższają temperaturę w pomieszczeniu, liczba osób przebywających w nim na stałe oraz to, czy tam głównie odpoczywają, czy wykonują jakąś pracę fizyczną.

W zależności od producenta od 2 do 7 lat

Czynnik chłodniczy (freon) pracujący w klimatyzatorze się nie starzeje ani nie zużywa. Jeżeli instalacja jest prawidłowo wykonana, dzięki czemu układ pozostaje w szczelności, nie ma potrzeby uzupełniania czynnika chłodniczego w trakcie eksploatacji urządzenia.

Klimatyzator powinien być dopasowany swoją mocą do pomieszczenia w którym pracuje. Aby chłodzenie było efektywne to powinna przypadać jedna jednostka wewnętrzna na jedno pomieszczenie.

Technologia inwerterowa sprawia, że klimatyzator pracuje płynnie, dostosowując moc chłodniczą (lub grzewczą) do aktualnego zapotrzebowania. W starszych urządzeniach sprężarka pracowała albo na pełnych obrotach, albo w ogóle, co sprawiało, że nie były one tak ekonomiczne.

Wentylacja mechaniczna zyskuje poklask szczególnie wśród właścicieli budynków mieszkalnych oraz domów jednorodzinnych. Prawidłowo wykonana instalacja sprawi, że powietrze w naszym domu będzie czyste i odpowiednio nawilżone. Serce elementem wentylacji mechanicznej jest centrala wentylacyjna. Doradzimy, optymalne umiejscowienie centrali. Dużą wagę należy przywiązać do jakości kanałów, osprzętu, oraz otworów nawiewnych i wywiewnych. Tylko w ten sposób wentylacja mechaniczna będzie efektywna i sprawna.

Rekuperacja – wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Zaawansowana technologicznie centrala wentylacyjna, która zapewnia optymalną wymianę powietrza w naszym domu. Powietrze nawiewane poddane jest procesom filtracji poprzez wysokiej jakości filtry, dzięki czemu dostarcza nam świeże i czyste powietrze wolne od alergenów i zanieczyszczeń – oznacza to dobre samopoczucie i „świeży umysł” dla mieszkańców. Dodatkową korzyścią jest odzysk ciepła – połączenie ekologii oraz  oszczędności na rachunkach za ogrzewanie.. Jeśli mają Państwo pytania dotyczące naszej oferty, zachęcamy do kontaktu.

Mam pytanie, którego nie ma na liście.
Jeżeli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie skontaktuj się z nami przez formularz znajdujący się na stronie Kontakt, lub wyślij e-mail na adres [email protected]